02. října 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Úspěšný vstup do nového ročníku

První zápas letošního ročníku byl ve znamení reprízy loňského semifinále. Na náš stadion přijel celek z Nové Paky. Jak my, tak i soupeř měl v prvním kole volno, pro oba celky to byl vstup do nového ročníku. Po vcelku vyrovnané úvodní části pak vývoj nabral jednoznačný směr a nakonec vyústil v málo vídané střelecké galapředstavení.

První zápas letošní sezony přilákal na stadion necelé dvě stovky diváků. Po klasickém úvodním oťukávání se jako první prosadili hosté, kteří zkraje 5. minuty otevřeli střelecký účet zápasu. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, po 59 sekundách jsme poprvé zvedali ruce nad hlavu. Další šance na obou stranách na sebe nenechaly dlouho čekat, oba gólmani však byli na místě. V 15. minutě jsme se v zápase ujali vedení a to jsme do konce zápasu již nepustili. Ještě do přestávky se v pádu prosadil Dvořák, a tak se do kabin odcházelo za stavu 3:1.
Druhá třetina začala náporem soupeře, gólman Čáp ale hostům žádnou brankovou radost nepovolil. Pak putoval za katr Šťastný, hosté mohli pokračovat v náporu, místo toho však přišla ledová sprcha. V jediném oslabení totiž hned dvakrát inkasovali, nejprve Dvořák předvedl málo vídané zakončení, kdy zadovkou poslal kotouč nechytatelně do horního rohu, a krátce na to ujel hostující obraně další novic Berger a jeho prudká střela vymetla pavučiny. Otřesení hosté začali kupit chyby a krátce po polovině utkání přišly v krátkém sledu další dva gólové údery během 35 sekund. Poté jsme chvilkově polevili v koncentraci, což Paka využila k druhému úspěchu. Do konce této části se však již nic podstatného nestalo, i když příležitosti byly na obou stranách.
Třetí část měla rychlý start. My jsme byli ještě asi duchem v šatně a hned po 14 sekundách hosté korigovali stav na čtyřbrankový rozdíl. Toto jejich vzepětí jsme však rázně uhasili osmým gólem po 39 sekundách a když časomíra ukrojila dalších 44 sekund, přišel devátý zásah. Tím se hra soupeře rozsypala jako domeček z karet a protože nám dnes nebývale vycházela koncovka, skóre začalo rychle narůstat. Za deset minut (od času 40:53 do času 50:52) jsme totiž nastříleli deset (!!!) branek a museli bychom hodně dlouho listovat v historii, abychom nalezli podobný úkaz. Poslední desetiminutovka už přinesla pouze dvě branky, to ovšem nic nemění na úspěšném vstupu do nového ročníku.