Krajská liga mužů:

Aktuality

Finále projektu Bruslička 22. - 23. 3. 2024

V Mariánských Lázních se uskutečnilo finále projektu Bruslička, do kterého se díky svým celosezónním výsledkům nominovaly tři naše závodnice. V pátek 22.3. 2024 proběhlo slavnostní zahájení finále a ocenění nejlepších sportovců v jednotlivých kategoriích dle umístění v sezónním žebříčku. Za náš oddíl byla vyhlášena a oceněna Lea Podsedníková, která obsadila 3. místo v kategorii Žactva C a Tereza Martincová, která mezi Juniorkami C obsadila 1. místo. V sobotu pak nastoupili všichni závodnici k předvedení svých finálových jízd, aby zabojovali o cenné kovy a nebo obhájili svá místa ze sezónního žebříčku.

V kategorii Žaček B nastoupila Andrea Janatová, která dobruslila s 26,93 body pro celkové 20. místo ze 75 závodnic.

Lea Podsedníková v kategorii Žactva C s 22,33 obsadila 8. místo ze 75 závodnic.

Mezi Juniorkami C, zkušená Tereza Martincová s 27,15 body obhájila své 1. místo ze sezónního žebříčku před 22 závodnicemi a přivezla tak domů kov nejcennější.

Děkujeme našim závodnicím za reprezentaci oddílu na závěru letošní sezóny a gratulujeme k pěkným umístěním.

¨

Lucie ČervinkováKarneval na ledě 6. 4. 2024

Všechny příznivce bruslení bychom rádi pozvali na karneval na ledě, který se uskuteční v sobotu 6.4. 2024 v čase od 14:00 do 16:00 na zimním stadioně v Novém Městě nad Metují. Účastníci školičky bruslení se zakoupenou permanentkou mají vstup zdarma. Těšíme se na Vás.


29. ročník Malé ceny Nového Města 9.3. 2024

V sobotu 9.3. 2024 jsme na domácí půdě uspořádali již 29. ročník krasobruslařských závodů - 29. ročník Malé ceny. V 11 kategoriích od nejmenších přípravek po juniorky se představilo celkem 105 závodníků z 13 krasobruslařských oddílů z celé České republiky. Jednalo se o další závod, který je součástí projektu Bruslička, hodnocený OBO systémem. Program nám v 8:00 zahájily Žačky mladší C, po kterých následovala kategorie Žaček mladších B, za které nastoupila Natálie Skálová, která obsadila 8. místo.

Závod pokračoval kategorií Nejmladších žaček C, kde jsme měli hned 4 závodnice. Šárka Papežová obsadila se svým výkonem 7. místo, následovala Nela Balcarová na 8. místě, Eva Leugnerová na 9. místě a Anna Petrová na 11. místě. Emily Kellner nastoupila letos poprvé do závodu v kategorii Žaček nejmladších B, mezi kterými obsadila 5. místo.

Dopolední program završila kategorie Žactva C, ve které nastoupilo celkem 20 závodníků a jednalo se tak o nejpočetněji zastoupenou kategorii, ve které předvedlo svůj program i 5 našich závodnic. Lea Podsedníková předvedla bezchybný výkon, a zaslouženě se tak umístila na příčce nejvyšší, a to zlaté. Následovalo místo bramborové, které obsadila Nela Rejtharová. Markéta Cohornová, předvedla v této sezóně svůj nejlepší výkon a umístila se tak na krásném 11. místě. Denisa Rousková obsadila 13. místo. Poprvé v České republice ve "spartakovských barvách" nastoupila i Yeva Korz, která se svým ladným výkonem dobruslila na 15. místo. Vzhledem k nejpočetněji zastoupené kategorii i s mezinárodním zastoupením, přišel na vyhlášení výsledků a předávání ocenění místostarosta Nového Města nad Metují, pan Ing. Aleš Vrátný.

Odpolední program zahájili ti nejmenší, a to Přípravky 1,2 a 3. V přípravce 1 nastoupily ke svému prvnímu závodu své krasobruslařské kariéry naše dvě závodnice, Emma Padyásková a Karolína Jiroudová, které si vybrusily 5. a 7. místo. Za Přípravku 2 nastoupila Kaitlin Hojná a Natálie Vítková. Kaitlin si dobruslila na 5. místo a Natálie na místo 8. V Přípravce 3 nastoupila Barbora Petrová, která obsadila 8. místo.

V druhé půli odpoledne nastoupily ty nejzkušenější, a to Žačky B, Juniorky C a B. Za Žačky B nastoupila do závodu Andrea Janatová, která díky své čistě zajeté volné jízdě obsadila 1. místo. Tereza Martincová, mezi Juniorkami C obsadila 2. místo.

Byl to dlouhý, krásný ale i náročný den, na jehož chodu se podílelo několik lidí. Tímto bychom chtěli poděkovat všem rodičům za pomoc, spolupráci a nové myšlenky, všem sponzorům za podporu a v neposlední řadě i všem závodníkům, trenérům a jejich rodinám, že se vydali závodit do Nového Města nad Metují.
Celý den s námi na zimním stadionu v Novém Městě nad Metují strávil i fotograf Michal Novák, který se snažil zachytit co nejvíce momentů ze závodu. Tímto bychom mu rádi poděkovali za spolupráci a krásné fotografie.

SPONZOŘI ZÁVODU

• Detecha, chemické a výrobní družstvo
• Deva Nutrition, a.s.
• Mesa Parts, s.r.o.
• Nové Město nad Metují
• Městské Muzeum Nové Město nad Metují
• Verner s.r.o.
• Kellnerovi, Štěpničkovi, Leugnerovi, Rejtharovi, Vítkovi


Lucie ČervinkováPozvánka na 29. ročník Malé ceny Nového Města 9.3.2024

Rádi bychom pozvali všechny příznivce krasobruslení v sobotu dne 9.3. od 8 hodin na novoměstský zimní stadion, kde se uskuteční již 29. ročník krasobruslařských závodů - Malé ceny Nového Města. Přijďte podpořit nejenom naše domácí závodníky. V prostorách šaten na Vás čeká malé domácí občerstvení.

Těšíme se na Vás.

Lucie Červinková


Závod o Náchodskou brusli 17.2.2024

V sobotu 17.2. 2024 se v nedalekém Náchodě konal závod o Náchodskou brusli, o kterou vyrazilo bojovat 6 našich závodnic ve čtyřech kategoriích od Nejmladších žaček po Juniorky. Závod byl hodnocen ISU systémem, takže jsme měli opět k dispozici body, které nám mohli napovědět od předešlých závodů případný výkonnostní posun.

V kategorii Žačky nejmladší C naše závodnice obsadily dvě příčky za sebou jdoucí, a to 8. místo, které patřilo Šárce Papežové s 11, 44 body a místo 9., které s body 10,78 patřilo Nele Balcarové.

Andrea Janatová mezi Žačkami B vybojovala bronzovou příčku s 29,41 body.

Mezi Žačkami C jsem měli také dvě závodnice. Lea Podsedníková se svoji jízdou vybruslila 24,09 bodů a umístila se tak na krásném 2. místě. Markéta Cohornová dobruslila na 10. příčku s 19,33 body.

Závod o Náchodskou brusli završila naše Juniorka C, Tereza Martincová, která svým bezchybných programem získala své letošní bodové maximum (29,47) a umístila se tak na příčce nejvyšší, a domu si odváží zlatou medaili.

Z Náchoda si odvážíme kompletní medailovou sbírku. Většina závodnic si v porovnání s minulými závody hodnocenými ISU systémem dle získaných bodů polepšila. Děkujeme našim závodnicím za předvedené výkony a gratulujeme k zisku cenných kovů.


Lucie Červinková


6. ročník Českotřebovské piruety 4.2.2024

V neděli 4.2.2024 zavítaly naše krasobruslařky na závod do České Třebové. Jednalo se v brzkém sledu o další závod hodnocený ISU systémem, proto jsme mohli od předešlého závodu zaznamenat případný bodový posun či nikoliv. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 závodnic, od Nejmladších žaček po Juniorky.

Za Nejmladší žačky nastoupila Nela Balcarová, která si vybruslila 7. místo s 14,94 body a Šárka Papežová, která obsadila 9. příčku s 13,64 body. Natálie Skálová dobruslila na 9. místo s 20,15 body mezi Mladšími žackami.

V kategorii Žaček nám to zacinkalo hned dvakrát. Andrea Janatová, v kategorii Žaček B poprvé v sezóně s čistě předvedenou volnou jízdou pokořila hranici 30 bodů, získala 31,34 bodu, a obsadila tak příčku nejvyšší, a to zlatou. Mezi Žačkami C bronz zacinkal Lee Podsedníkové s bodovým ziskem 21,51. Markéta Cohornová s bodovým ziskem 17,81 obsadila 9. místo a Denisa Rousková s 17,68 obsadila příčku 10. Na závěr předvedla svůj program i Juniorka Tereza Martincová, která si vybruslila zlatou medaili s 25,42.

Všem závodnicím děkujeme za reprezentaci oddílu. Moc gratulujeme k zisku cenných kovů a dalším závodnicím přejeme trpělivost a píli v dalším tréninku.

Lucie Červinková


Hronovská brusle 28.1.2024

4. ročník Hronovské brusle měl i jednu naši závodnici. V pohárové soutěži hodnocené ISU systémem se zúčastnila Andrea Janatová, která v Žačkách zaznamenala velký bodový posun (28,95 bodu), a vylepšila si tak své letošní bodové maximum, které v celorepublikové konkurenci znamenalo krásné 9. místo.

Lucie Červinková


Poděbradské ledové srdce 20.1.2024

V sobotu 20.1.2024 se naše závodnice zúčastnily 8. ročníku Poděbradského ledového srdce. V této sezóně se jednalo o naši třetí závodní zastávku, tentokrát hodnocenou ISU systémem (bez kamer). Zastoupení jsem měli hned v několika kategoriích.

Za Nejmladší žačky C nastoupila Nela Balcarová, která se s 15,74 body umístila na 20. místě a Šárka Papežová, která dobruslila na 21. místo s 14,17 body. Natálie Skálová zajela velmi povedenou volnou jízdou se ziskem 23,86 bodu, zlepšila si tak své sezónní ohodnocení téměř o 7,5 bodu od minulého závodu, ale ve velké konkurenci obsadila 14. místo.
Za Žačky B nastoupila Andrea Janatová, která si vybruslila 25,50 bodu a umístila se tak na 11. místě. Nejpočetnější zastoupení jsme měli mezi Žačkami C, kde svůj program předvedly hned 3 závodnice. Lea Podsedníková s 23,95 obsadila 5. místo, Denisa Rousková obsadila 17. místo s 19,62 body a Markéta Cohornová, která dobruslila na 22. místě s 17,59 body.
Mezi Juniorkami C o cenné kovy bojovala Tereza Martincová, která s 26,41 body obsadila 2. místo a přivezla tak domů stříbrnou medaili.

Některé závodnice si odbyly svoji ISU premiéru a zapsaly si odrazový můstek do dalšího závodu v České Třebové. Gratulujeme všem závodnicím k jejich umístění a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Lucie Červinková