06. října 2024

Cenná výhra na ledě Bydžova

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Nedělní program znamenal pro naše barvy výjezd do Nového Bydžova. Proti místnímu Stadionu se nám daří se střídavými úspěchy, po středeční kanonádě jsme čekali úplně jiný zápas. A to se potvrdilo do puntíku, v bojovném zápase, poznamenaném spoustou vyloučení na obou stranách, jsme díky vydařené prostřední třetině zaznamenali cennou výhru.

Zápas se soupeřem, který nám svoji hrou příliš nevyhovuje, začal vyloučeními na obou stranách. V nich se však nic neurodilo a tak čekání na první branku pokračovalo až do poloviny třetiny. Tentokrát jsme již přesilovku dokázali využít. Další branky v této třetině již nepadly, pouze trestná lavice až do první sirény nevychladla.

Rozhodující momenty v zápase přinesla druhá třetina. Nejdříve ale domácí dokázali srovnat krok a vyrovnali stav utkání, a takřka vzápětí se provinili proti pravidlům a nabídli nám další výhodu. 27 sekund před jejím koncem jsme opět zvedali ruce nad hlavu zásluhou Dvořáka, na kterého po dalších 44 sekundách navázal třetím úspěchem Vaňát. Otřesení domácí krátce po polovině utkání měli možnost dvou přesilovek za sebou, 48 vteřin měli dokonce početní výhodu dvou mužů, na Pepu Čápa si však nepřišli. Naopak po 20 vteřinách od vypršení trestu se Veverka trefil počtvrté a to se ukázalo jako rozhodující.

V poslední části sice domácí - opět v přesilovce - dokázali snížit na rozdíl dvou branek, konečnou podobu skóre přinesla poslední desetiminutovka. I tato třetina se často odehrávala s menším počtem hráčů, dnes byl na trestné lavici poměrně čilý provoz.

Z horkého bydžovského ledu tak vezeme velice cennou výhru a to je nejlepší pozvánka na středeční mač s Trutnovem.