13. října 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Vítězná série pokračuje

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Rozpis soutěže nás dnes poslal na led tradičního rivala z nedaleké Jaroměře. V přípravě na sezonu jsme dvakrát zvítězili, dnes sice domácí začali lépe, na konci jsme se však opět radovali my. Připisujeme si důležité body a natahujeme sérii výher.

Souboj s vedoucím týmem soutěže začali lépe domácí. Po zahřívací desetiminutovce přišlo první vyloučení na naší straně a to domácí přetavili v první zásah. Ale jak se ukázalo, bylo to poprvé co v zápase vedli. O necelé dvě minuty se trefil Dvořák, za další tři minutky přidal Dufek druhý úspěch a ten samý hráč za další dvě minuty upravil na 1:3. Tím jsme domácí dokonale zaskočili a tento stav svítil i při prvním odchodu do šaten.

Návrat z kabin nám dle sudího trval poněkud déle, takže jsme za pozdní nástup pykali vyloučením. I druhou přesilovku dokázali domácí zužitkovat, tentokrát jim stačilo 23 sekund. O pár okamžiků později měla Jaroměř další početní výhodu, tentokrát bez úspěchu a karta se začala pozvolna obracet. V polovině utkání se domácí dvakrát za sebou provinili proti pravidlům a druhá početní výhoda přinesla našim barvám čtvrtý úspěch zásluhou Merta. Následující přesilovku jsme sice nevyužili, jenže 27 sekund před druhou sirénou ukázal své schopnosti Berger a podruhé jsme tak odcházeli do šaten s tříbrankovým náskokem.

Definitivní direkt pro domácí přišel hned po návratu a zahájení třetiny. Z té časomíra ukrojila pouze 55 sekund a šestý úspěch měl na svědomí Černý. A když ve 48. využil přesilovku Bucek, bylo vše jasné. Poté již byla místo branek v permanenci spíše trestná lavice, a zápas tak ztratil na plynulosti. Diváci ještě viděli po jedné brance na každé straně, ale to již nemohlo nic změnit na tom, že i ve čtvrtém zápase sezony si připisujeme výhru a natahujeme tak vítěznou sérii.

Další kolo nás čeká ve středu 16. 10., kdy v Krčíně přivítáme tým Náchoda, začínáme v 18:00..