16. října 2024

Derby jsme ovládli po nájezdech

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Tradiční okresní derby - to bylo dnešní menu na stadionu v Krčíně. I přes velkou územní převahu a častou střelbu se nám nepodařilo zvítězit v základní hrací době, o naší další výhře tak musely rozhodnout až nájezdy. Soupeř si tak odváží pro něj cenný bod.

Úvod zápasu přinesl tradiční oťukávání obou soupeřů, nicméně postupem času jsme získávali půdu pod nohama a hra se více odehrávala na polovině soupeře. Náchodští se k ohrožení Bláhy dostávali ojediněle a zejména při našich nepřesnostech. Kouba na druhé straně se rozhodně nenudil, ale my jsme dnes měli notně vychýlená mířidla. Na gól se tak čekalo do 15. minuty, kdy po závaru před brankou se nejlépe zorientoval Dufek a odražený puk vrátil do sítě. Do konce třetiny jsme ještě několikrát zahrozili, ale bez efektu.

I nástup do druhé třetiny se nám vyvedl, když Řehák využil hned první návštěvu v útočném pásmu ke vstřelení druhé branky. Zdálo se, že tento gól přinese na naše hole uklidnění, ale nebylo tomu tak. Začaly se množit nepřesnosti a nedůraz, hosté se začali více osmělovat a některé situace jsme řešili jen nedovolenými zákroky. První tři přesilovky soupeře jsme přežili, ve čtvrté jsme již inkasovali. Náchodští vycítili příležitost a za svoji snahu byli odměněni vyrovnáním a začínalo se znovu.

V začátku třetí třetiny jsme dostali příležitost v přesilovce my, a tentokrát jsme jí nepohrdli. Řezníček ze své parkety z kruhu mířil přesně. Vstřelená branka nás vybudila k další aktivitě, hrálo se opět více v náchodské třetině, a soupeř se dostával jen k ojedinělým výpadům. Po jednom takovém opět bylo vyrovnáno, když Maršík dokázal z úhlu zamířit přesně. Hosté na chvíli převzali iniciativu, několikrát ohrozili Bláhu v brance, ten si však s jejich pokusy poradil. Po chvilkovém šoku jsme se oklepali a na Koubovu branku se valil jeden útok za druhým. Bohužel, stejně jako v první třetině, tak i nyní se koncovka moc nedařila, a když se nám podařilo Koubu překonat, v cestě do sítě stála tyčka jeho svatyně. Po základní době tak zápas skončil bez vítěze.

Následné prodloužení se takřka celé odehrálo znovu před brankou soupeře, měli jsme dispozici i přesilovku, ale ani ta nepřinesla rozuzlení zápasu. To přinesly až následné nájezdy, které rozhodl Dufek a připisujeme si tak bonusový bod do tabulky.