20. října 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Hattrick Řezníčka prodlužuje vítěznou šňůru

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Nedělní kolo nás poslalo k utkání do Třebechovic, kde se nám ne vždy úplně dařilo. Posílený domácí celek letos patří k adeptům na finálovou skupinu. Zajímavé utkání nakonec rozhodl hattrick Řezníčka, který znamená prodloužení vítězné šňůry.

Úvodní třetina utkání přinesla svižný hokej z obou stran. Domácí ukazovali, že letos se jim relativně daří, a určitě budou usilovat o účast v lepší čtyřce. Jejich možnosti ale končily u Pepy Čápa, který likvidoval jejich šance, na druhé straně se gólman Petrů také nenudil.

Do druhé třetiny jsme nastoupili se zvýšeným úsilím a hned v úvodu jsme si vynutlii přesilovku. Z té již gólově udeřilo, když se prosadil Řezníček. Vstřelená branka nás nabudila a pokračovali jsme v náporu. Další šance však zůstaly nevyužity, a jelikož i domácím se v koncovce nedařilo, odcházelo se do kabin s jednobrankovým náskokem.

Třetí část přinesla pokračování dramatu. Domácí se snažili o zvrat, my naopak o navýšení skóre. Se zvýšeným důrazem přicházely i fauly a tak se trestná lavice dostávala poměrně často do akce. Zatímco domácí početní výhodu nevyužili, my jsme krátce po polovině třetiny proměnili druhou přesilovku k druhému gólu, úspěšným střelcem byl opět Řezníček. Krátce poté dostali domácí šanci pětiminutové přesilovky, a když byl následně potrestán brankář Čáp za hru mimo vyznačený prostor, měli domácí rázem výhodu dvou mužů v poli. Tu nakonec využili ke snížení na 1:2. Následně ale Třebechovičtí přehnali důraz a naše přesilovka otupila jejich snahu. V závěru zkusili domácí power-play, ovšem ztratili kotouč a střelec večera Řezníček dovršil hattrick a dal tak konečnou podobu výsledku. Vezeme tak domů další body do tabulky.