Krajská liga mužů:
15. března 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

První výhru ukořistili Kohouti

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Sedm stovek diváků si nenechalo ujít start finálové série v České Třebové. I přes zpožděný začátek jsme dobře začali, jenž Kohouti v polovině úvodní třetiny skóre otočili a i když jsme se dostali na dostřel jedné branky, domácí v závěru pečetili výsledek a první výhru v sérii.

Zápas začal se 40 minutovým zpožděním kvůli poruše rolby, to nám ale pranic neubralo na dobrém vstupu do utkání. Ten nám vyšel velmi dobře, ze zápasu uběhlo pouze 138 sekund a střelecký účet finále otevřel Bureš. Krátce nato jsme měli možnost přesilovky, tu jsme ale nevyužili. Domácí Kohouti se dostali ke slovu těsně po polovině první třetiny, a dvě branky během 22 sekund znamenaly obrat skóre. Jenže nerozhodný stav vydržel na ukazateli pouze 42 sekund a v přesilovce Pohl vyrovnal. Na vyrovnání reagovali Kohouti bleskově, časomíra ukrojila pouhých 10 vteřin a další návštěva v našem pásmu znamenala vedení soupeře o gól. Následně putovali za katr Semorád se Šťastným a ve 14. minutě přidali domácí čtvrtý zásah. Další šance na obou stranách branky nepřinesly, a střelecky plodnou třetinu ukončila pátá branka Třebové 18 sekund před první sirénou.

Druhou třetina už tak gólově bohatá nebyla. Oba brankáři drželi čistý štít a tak se čekalo na další úspěchy. V úvodu této části hry jsme přečkali oslabení bez úhony, a po polovině zápasu přišly naše momenty, během 29 vteřin totiž Bureš s Řezníčkem upravili na jednobrankový rozdíl a utkání tak bylo znovu otevřené. Třetí část tak slibovala zajímavou podívanou.

Naše snaha o obrat v zápase ale dostala trhlinu hned na začátku třetí části, domácí dosáhli šesté branky a pak už zkušeně odehráli zbývající část utkání, v závěru pečetili domácí výhru sedmým gólem. V neděli tak budeme usilovat o vyrovnání stavu série, k tomu budeme potřebovat podporu fanoušků.

První finálový duel viděl trenér Topol následovně: “Dnes nám utekla první třetina, z toho jsem byl hodně rozmrzelý, chystali jsme se na to, chtěli jsme trochu změnit i systém hry. Prvních pár minut se nám to dařilo, dali jsme z toho i gól, domácí chybovali ve středním pásmu, dostali jsme se do tlaku, ale pak se nám to zhroutilo jak domeček z karet. A dotahovat skóre 5:2 je těžký úkol. Nicméně finále se nezabalí, finále se hraje na krev a na doraz, do poslední vteřiny. Povedlo se nám vrátit do zápasu na 5:4, pak už to byl vabank, museli jsme to zkusit otevřít a něco s tím zápasem udělat. Dostali jsme tam ale góla a domácí už si to pohlídali. Zůstáváme pozitivní, soupeř nás musí ještě dvakrát porazit, je to finále, a my v neděli uděláme vše proto, abychom vyrovnali sérii. Zjistili jsme, že se s Třebovou dá hrát a víme jak, takže zůstáváme v klidu, první zápas je pryč, jedeme dál. Věřím, že nás v neděli požene plný stadion a překonáme návštěvu v Třebové, uvidíme na zimáku u nás tisícovku fanoušků a těším se na atmosféru.