Krajská liga mužů:
17. března 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Skvělé utkání jsme ztratili až v nájezdech

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Tisícovka diváků viděla dnes druhé dějství finálové série. Dlouho jsme sahali po první výhře, dvakrát jsme měli k dobru dvoubrankový náskok, o který jsme nešťastně v závěru zápasu přišli. Zápas pokračoval prodloužení a nájezdy, ve kterých hosté dokázali skórovat a přidali tak druhou výhru ve finále. Ve středu tak budeme odvracet konec série a sezony.

Úvod druhého finále obstaral slavnostní ceremoniál, kdy jsme převzali pohár pro nejlepší mužstvo Královéhradeckého kraje sezony 2023/24. Po státní hymně odstartoval další souboj, na který dychtivě čekala letošní nejvyšší návštěva v sezoně krajské ligy. Obě mužstva na začátku se pomalu zahřívala na provozní teplotu, ale první vzrušení přišlo již ve druhé minutě, kdy ve stejném okamžiku jsme se dopustili dvou přestupků a hosté měli rázem dvojnásobnou početní výhodu. Tu však nedokázali využít, jejich snaha končila u Pepy Čápa. Přestálé oslabení nás vybudilo k větší aktivitě a hra se přesunula před branku hostí, i gólman Vlk prokazoval své kvality, poradil si s dvěma zakončeními Řezníčka, dobrou pozici měl i Prouza, skóre se ale neměnilo. Pak dostaly oba týmy možnost zahrát si přesilovku, v naší přesilovce se hosté dostali do úniku, se kterým si opět Čáp poradil. K vidění byl velmi svižný hokej z obou stran, opticky jsme měli puk více na hokejkách, hosté spíše vyčkávali a čekali na naši chybu.

Ve stejném duchu se odehrával i začátek druhé části, oba týmy se pozorně hlídaly ve středním pásmu a šance tak přicházely po chybách a přečíslení. V 25. minutě jsme díky dobré práci dua Vaňát - Prouza získali puk a první jmenovaný narýsoval nahrávku na najíždějícího Šrenka, který se nemýlil. Hosté se po inkasování branky oklepali, zvýšili svoji aktivitu a obraz hry se proměnil. Jejich tlak začal přinášet i šance, #93 si ale dokázala poradit, někdy i se štěstím. My jsme v této pasáži ohrožovali branku soupeře ojediněle, ale i to nám stačilo k druhému úspěchu, když se Řezníček nejlépe zorientoval před brankářem Vlkem. Dvoubrankové vedení nám dávalo sílu odolávat atakům soupeře, navíc jsme měli možnost přesilovky k navýšení skóre. Z branky se ovšem radoval soupeř, po zaváhání na útočné modré se dostal do úniku Pavlovský a předvedl ukázkové zakončení. Kohoutů byl rázem plný led, stav utkání se ale neměnil.

Třetí dvacetiminutovka pokračovala snahou soupeře, my jsme ale dobře drželi zejména střední pásmo, a vyráželi do brejků. Koncovku jsme ale dlouho hledali, nebo jsme v útočné třetině zbytečně kombinovali. Hosté pílili za vyrovnáním, naše akcie držel gólman Čáp. Třetí radost přišla ve 47. minutě, kdy se Třebové nepovedlo vyhodit, vybojovaný kotouč posunul Dufek Šťastnému a jeho pokus šikovně usměrnil Řezníček potřetí do sítě. Dvoubrankové vedení vypadalo slibně, hosté ale rozhodně neskládali zbraně. Opět přidali na aktivitě a využívali každou příležitost k zakončení. V 55. se po situaci u mantinelu dostal k puku Pavlovský, našel přesně hůl Ostřanského, jež nezaváhal. My jsme nadále obětavě hájili těsné vedení a utkání pomalu spělo ke konci. Následně byl přísně vyloučen Řezníček a hosté dostali další možnost k vyrovnání. Naše branka byla stále v ohrožení, Kohouti si sice vytvářeli střelecké pozice, to bylo však vše. K vyrovnání jsme jim tak paradoxně pomohli, když vyražený puk brankářem vrátil do sítě odraz od našeho obránce. Zbytek hrací doby již žádnou změnu nepřinesl a zápas tak pokračoval prodloužením.

Hra 3 na 3 se odehrávala především mezi brankami a výraznější šance tato část hry nepřinesla. Oba týmy si hlídaly bezpečné držení puku a nechtěly umožnit soupeři nečekané přečíslení. Pět minut uteklo jako voda a zápas musela rozseknout dovednostní disciplína.

Samostatné nájezdy byly tentokrát chudé na branky, střelci měli vychýlená mířidla. Ve čtvrté sérii mohl poprvé skórovat Jirka Bucek, gólman Vlk ale nechal beton na ledě, čímž zabránil cestě puku do sítě. Vzápětí na druhé straně vyzrál na Čápa Semorád a Honza Řezníček měl na hokejce povinnost vyrovnat. Jenže Vlk jeho úmysl přečetl a díky jeho zákroku si hosté připisují druhou výhru v sérii.

Zklamaný byl po utkání i trenér Topol: "Zápas se mi nehodnotí dobře, je to pro nás rána, prohráli jsme na nájezdy. Hosté jsou velmi zkušený tým, šli si za tím, my jsme neudělali nic špatně, ale stane se. Nájezdy už jsou pak zkrátka vabank, před kluky smekám klobouk, myslím, že jsme si dnes nezasloužili prohrát. Ten zápas jsme odmakali, odedřeli totálně na krev a byli jsme naprosto rovnocenným soupeřem. Hráče jsem pochválil, byli po zápase v kabině hodně zklamaní. Ale hraje se pořád na tři výhry, my se musíme v Třebové pokusit tu sérii vrátit domů. Už kvůli skvělým divákům, chtěl bych jim takto moc poděkovat, děkujeme Vám, že jste přišli, strašně moc si toho vážíme.."